mno... super:-(

23. srpna 2009 v 22:46 | naty |  Twilight saga knihy
Hmmm... Jo - čtete dobře... Prostě NEBUDE - ODLOŽENO..
(Midnight sun = Stmívání z Edwardova pohledu)
P.S.: Během dnešního večera tu zprávu od SM přeložím.. ;-)
EDIT!! - překlad
(Jo ještě jsem vás chtěla poprosit o koment - k tomu překladu a třeba i jaký z toho máte pocity nebo tak něco)

Jak víte (což určitě někteří z vás vědí) na netu už týden koluje ilegálně získaný rukopis dvanácti kapitol knížky... (Což je zatím vše co doposud Steph sepsala) - Takže se jí za její "odklad na neurčito" opravdu nedivím...
TADY si můžete přečíst její zprávu.. Fakt, že je vytočená...
Taky na svých stránkách uveřejnila těch dvanáct kapitol - je to její needitovaný rukopis - ZDE k dispozici... Ale raději ať to její fanoušci nečtou, jenom kvůli tomu - že je to náčrt.
Chápu jí jako spisovatelku, sama píše, že jí přešla chuť a v týhle náladě by možná tak napsala, že James by vyhrál nad Cullens a to se s Twilight neslučuje...
Ať si ti experti klidně nafackujou... Doufám, že se k tomu vrátí.. I když jí to takhle ukradli z rukou... :/
EDIT!!
"Jak jste někteří mohli vidět, část mého rukopisu knihy Midight Sun byla ilegálně uveřejněná na internetu a od té doby se šíří po síti bez mého vědomí a nebo povolení a taktéž bez vědomí mého vydavatele.
Vím, jak se tato chyba asi stala, protože bylo jenom několik kopií knihy Midnight Sun, které jsem rozdala a každá byla unikátní. Kvůli malým změnám, které jsem udělala v rukopisech v různém čase, můžu říct, kdy jsem daný rukopis pustila z rukou a komu jsem ho dala.
Rukopisy, které byli ilegálně uveřejněné na internetu, jsem darovala důvěryhodným jednotlivcům s dobrým úmyslem.
Nevyjadřuji se, co za tím vším je, protože nevěřím, že za počítačovým šířením rukopisu byl nějaký zlomyslný úmysl.
Nechtěla jsem, aby moji čitatelé viděli Midight Sun předtím než by bylo hotové, editované a publikované mojím vydavatelem. Myslím si, že je skutečně důležité, aby každý pochopil, že to, co se stalo, bylo jedno obrovské porušení mojích práv jako autora, a to ani nemyslím mě jako lidskou bytost.
Jako autorku Twilight ságy mi patří všechna autorská práva, a je právě na autorovi, aby se rozhodl, kdy by měla být kniha publikovaná, to jistě platí i pro muzikanty či režiséry. Je proto, že si někdo koupí knihu, film nebo hudební album, či si stáhne tyto věci z internetu, neznamená, že jako vlastní právo, aby tyto věci dál šířil a uveřejňoval.
Naneštěstí, s internetem je pro lidi velmi jednoduché získat nebo se podělit s věcmi, které jim legálně nepatří. Nezáleží na tom, jak se to stane, stále je tu fakt, že je to velmi nečestné. Musím říct, že jsem z této zkušenosti velmi rozrušená, ale doufám, že to ponechá moje fanoušky v lepším porozumnění, co to autorské právo je a taktéž důležitost umělecké kotroly.
Takže, jak má vliv na samotou knihu Midnight Sun? Můj první pocit byl, že tu není žádná cesta, jak by jsem mohla pokračovat ve psaní. Psaní není jako matematika. V matematice se dva plus dva vždy rovná čtyřem, nezáleží na tom, v jaké jste náladě. Avšak s tvorbou je všechno jiné, to jak se cítíte totiž všechno mění. Kdyby jsem se pokoušela psát Midnight sun teď, v mojí současné náladě, s největší pravděpodobností by James vyhrál, Cullenovi by zemřeli, což by se velmi neshodovalo s originálním příběhem. V každém případě se cítím sklíčeně a smutně a to, abych pokračovala v mojí práci na knížce, takže to odkládám na dobu neurčitou.
Byla bych ráda, kdyby fanoušci nečetli tuto verzi Midnight Sun. Byl to je nekompletní náčrt, tento rukopis je chaotický a plný chyb. Ale jak můžeme reagovat na toto hrubé porušení bez toho, abych přivedla další lidi k tomu, aby začali hledat tento ilegálně uveřejněný rukopis?
Trvalo mi chvíli, než jsem se rozhodla, jak a jestli bych mohla reagovat. Nakonec celého toho zmatku jsem přišla se závěrem, udělat tento koncept dostupný. Touto cestou se nemusí moji čitatelé cítit, že jsou oběťmi. Doufám, že tento kousek knihy Midnight Sun vám dá další náhled do Edwardovy hlavy a taktéž vám ukáže novou dimenzi celé Twilight ságy. Především je to to, co mě inspirovalo, abych tuto knihu napsala.
Taktéž bych touto cestou chtěla poděkovat mojím úžasným fanouškům, kteří mi byli podporou za poslední tři roky. Radši ani nezačínám s tím, jak velmi pro mě každý z vás zmanená. Jen doufám, že tato zpráva zastaví všechmy zmatky a dohady, takže se Twilight svět opět jednou může stát šťastným únikem, jakým býval. Po tomto úžasném, zaneprázdněném roku, se teď soustředím a svoji rodinu a na čas, který s ní chci strávit a taktéž na práci a jiných projektech."
-- Stephenie
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rezinka *MT* rezinka *MT* | Web | 23. srpna 2009 v 23:58 | Reagovat

Naty nějak jsem nepochopila ten tvůj komentář, akorát to počítadlo, to ti udělám ráno ju.. Takže tady buď v 10!Dneska ti ho neudělam protože se blíží škola a já musím postupně nahazovat režim: brzo jít spát, brzo vstávat. dnešní plán je ve 12.. A to je za 2 minuty!!!! takže pp MT :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama